Увійти Погашення
ONLINE

0 800 753 000 ПН-ПТ: 9:00-18:00; СБ-НД: вихідний

28.08.2023

Які методи верифікації доступні у МФО?

Претендуючи на отримання мікрокредиту, потенційний позичальник повинен надати інформацію про себе і бути готовим до її аналізу з боку кредитора. Попри мінімальні вимоги при видачі позички, кредитна компанія має право здійснювати перевірку особи клієнта, а також верифікувати його банківську картку. З цією метою МФО використовують різні методи та технології, про що і йтиметься в даному матеріалі.

Як відбувається верифікація картки?

Наявність банківської картки – одна з головних умов оформлення мікрокредиту. Вона необхідна для зарахування коштів на користь позичальника після підписання ним кредитного договору з МФО.

Під час реєстрації на сайті позичальник у спеціально відведеній для цього графі вказує реквізити своєї банківської картки. Система верифікує цю інформацію з урахуванням баз даних, до яких має доступ.

Під час верифікації картки перевіряється її:

  • актуальність – картка повинна бути чинною, а термін її дії має покривати термін погашення кредиту;
  • приналежність позичальнику – не допускається оформлення позики на банківську картку, що належить іншій особі.

Приналежність банківської картки особі, яка бажає оформити позику, є особливо важливою. В іншому випадку система може сприйняти ситуацію як шахрайство з використанням чужого (можливо краденого) платіжного інструмента.

Селфі з паспортом

Одним із найпростіших та надійніших способів верифікації особи є скрін перших сторінок паспорта (там, де вказані особисті дані, інформація про паспорт, а головне – є ваше фото).

Якщо знімок з паспорта виходить недостатньо якісним, можна зробити селфі-знімок за допомогою камери на смартфоні. Сьогодні ця можливість є у всіх без винятку.

BankID: верифікація через банк

Більш надійний спосіб підтвердити особистість позичальника – верифікація даних через банк, (можна вибрати будь-яку фін. установу, з якою ви пов'язані як клієнт). Даний метод називається BankID-верифікацією.

Система BankID – це державний сервіс дистанційної ідентифікації, за допомогою якого користувач може передавати інформацію про себе від свого банку (в якому він обслуговується) іншій фінансовій установі з метою підтвердження персональних даних.

Для роботи в системі необхідно:

  • використати кнопку «Авторизація за допомогою BankID НБУ» під час реєстрації на сайті МФО;
  • у формі, що з'явилася, вибрати свій банк, після чого система переадресує користувача на сайт даної фін. установи;
  • на сторінці авторизації ввести логін та пароль, після чого вас повернуть на сайт МФО, а протягом 10-15 сек. з'явиться відповідь на ваш запит.

Головні переваги такого підходу – надійність, швидкість та безпека. Якщо позичальник надасть дані про себе, використовуючи сервіс BankID, сумнівів щодо його особи у МФО не виникне.

Ідентифікація через «Дію»

Завдяки мобільному додатку «Дія» можна верифікувати дані про позичальника ще простіше та ефективніше. Оскільки «Дія» є державним сервісом, який має власний реєстр користувачів, принцип обміну інформацією тут аналогічний до попереднього пункту.

Для верифікації через «Дія» необхідно:

  • відкрити відповідний мобільний додаток;
  • завантажити в систему скріншот своєї ID-картки (цифрового паспорта);
  • синхронізувати дані з базою фін. установи (вашу інформацію з «Дії» буде надіслано МФО).

Як і у випадку з BankID, сервіс «Дія» використовує надійне шифрування даних під час передачі інформації про користувача. Криптографічний захист забезпечує високу безпеку, а сам сервіс працює дуже швидко, що гарантує оперативність процедури.

Що таке цифровий паспорт?

Цифровий паспорт (ID-карта) – це аналог паперового паспорта, що дає його власнику низку переваг у деяких сферах діяльності (закордонні поїздки, медичне обслуговування, фінансові операції і не лише). У нашому випадку цінність ID-картки полягає в тому, що вона дозволяє використовувати систему «Дія» та інші державні реєстри для верифікації даних при оформленні мікрокредиту.

Які переваги нового методу?

Оскільки методи перевірки особистості через BankID та «Дія» схожі, великої різниці між ними немає. Втім, верифікація через «Дія» все ж таки має перевагу.

Завдяки даному сервісу можна помітно заощадити час на введенні даних про себе, адже після синхронізації даних до бази МФО автоматично надходить вся необхідна інформація про позичальника.

Крім того, підтвердження особи через «Дію» помітно підвищує шанси на швидке затвердження кредиту, оскільки на сьогодні це найавторитетніший з усіх державних сервісів в Україні.

Чому верифікація є обов'язковою у МФО?

Попри те, що мікрокредит є доступною для більшості фінансовою послугою з мінімальними вимогами, надання коштів у борг вимагає від МФО контролю ризиків. З цією метою кредитна компанія верифікує дані про позичальника, оцінюючи його особу та правовий статус.

Верифікація дозволяє переконатися у відповідності клієнта умовам програми мікрокредитування. Так можна зрозуміти, чи підходить позичальник за віковими рамками, чи має судимості, чи є громадянином України тощо. Плюс перевіряється картка банку, на яку будуть зараховані позикові кошти.

До списку новин
Написати
в компанію
Напишіть нам, будемо раді відповісти на будь-які ваші питання

відміна
закрити
FinX
Ваші мрії - наші гроші.

Виберіть потрібну суму

Кількість платежів

Платіж по кредиту

грн

Плата за кредит*

Реальна процентна ставка складає від 2.882,00% річних до 648.844,00% річних розрахована з припущення, що позичальник своєчасно та в повному обсязі виконає умови кредитного договору.

грн
До сплати
грн
Дата повернення
Цей віджет не є кредитним калькулятором у розумінні постанови правління НБУ від 05.10.2021 №100 та відображає умови кредитних продуктів Мікрокредит та Споживчий. Повну інформацію про загальні умови кредитування дивись тут , персональні - в договорі.

Ми відправили на Ваш телефон смс з кодом підтвердження заявки

Дякуємо за відправлення заявки!

Ми розглянемо її якнайшвидше і зв'яжемося з вами

закрити
Вибачте, ми не можемо видати Вам кредит

Спробуйте звернутися пізніше.

закрити