0 800 753 000 ПН-СБ: 9:00-18:00; НД: вихідний

24.10.2024

Що таке плаваюча відсоткова ставка за кредитом?

Оформляючи кредит, позичальник має уважно оцінювати умови кредитування. А кредитор, своєю чергою, аналізує платоспроможність заявника. Обидві сторони ретельно зважують усі «за» та «проти», після чого приймається рішення. Одним із найважливіших факторів при виборі кредитного продукту є процентна ставка. Оскільки фахівців нашої компанії час від часу запитують, чи може змінюватися процентна ставка за кредитом, розглянемо це питання детальніше.

Що таке плаваюча ставка?

Ймовірно, всі розуміють, що означає процентна ставка по кредиту. У тому числі не секрет, що у світовій практиці існує дещо більше варіантів нарахування відсотків за кредитом, ніж це заведено в Україні.

Що таке плаваюча ставка за кредитом? Плаваюча відсоткова ставка – це спосіб нарахування відсотків за кредитом, у якому % може змінюватися залежно від певних чинників. Розглянемо, як саме це і від чого залежить.

Плаваюча кредитна ставка складається з двох частин – базового відсотка (він залишається незмінним) та плаваючого коефіцієнта, який може змінюватись в залежності від обраного банком ринкового індикатора (міжбанківський валютний курс, індекс депозитних ставок, обліковий курс Нацбанку тощо). Відповідно, за зміни коефіцієнта, змінюється і загальна відсоткова ставка за кредитом.
Слід сказати, що в Україні відсоткова ставка, що плаває, практично не використовується. Фіксований відсоток надійніший, враховуючи всі обставини (нестабільність валютного ринку, цін тощо). Він змінюється.

Він прописаний у договорі, до якого додається графік погашення, та позичальник щомісяця сплачує фіксовану суму, за ануїтетом чи диференційованою системою виплати боргу, залежно від умов кредитування.

Переваги та особливості плаваючої ставки

Що таке процентна ставка з плаваючим індикатором, ми з'ясували. Саме час розібратися, у чому тут плюси та які мінуси. Головною перевагою позики з плаваючим відсотком є ​​його номінальна вигідність – оскільки % спочатку менше, ніж за фіксованої моделі нарахування. Отже, переплата також менша.

Але:

  • якщо ринковий показник, взятий як індикатор, зросте, це відповідно вплине і на відсоток (позичальник змушений буде сплачувати більший щомісячний внесок, ніж передбачалося, що в довгостроковій перспективі призведе до чималих втрат);
  • якщо обраний ринковий індикатор є складним для прогнозування, це стане додатковим організаційним навантаженням на позичальника, особливо якщо він не підкований у фінансових питаннях (а це переважна більшість людей).

Простими словами, брати гроші в борг під плаваючу відсоткову ставку номінально вигідно, але небезпечно. Особливо якщо ринок нестабільний і показники, до яких прив'язаний %, постійно коливаються (тим більше, при динаміці у бік підвищення).

Що краще, фіксована чи плаваюча ставка?

Ми розглянули основні види процентних ставок за кредитами, у тому числі тепер знаємо, що таке плаваючий відсоток. Розмірковуючи про те, який формат нарахування % краще, відповімо так.

Плаваюча ставка — це непоганий варіант для тих, хто потребує кредиту на короткий період, оскільки нетривалий термін знижує ризики, пов'язані з можливими несприятливими змінами.

За кордоном такі позики беруть в основному люди, які працюють у фінансовій сфері і добре розуміються на коливаннях фін. показників. У тому числі це непоганий варіант для працівників біржі або фондового ринку.

Взагалі фіксована та плаваюча ставка – це вибір, який є доречним в економічно стабільних країнах. В Україні фіксований відсоток є безальтернативним, оскільки спрогнозувати коливання фін. показників у нашій країні дуже складно, та й динаміка, відверто кажучи, не залишає приводу для оптимізму.

У нас кредитні установи майже завжди надають гроші в борг під надійніший і зрозуміліший фіксований відсоток. Банку так легко планувати свої фін. ризики, а позичальнику надійніше з погляду планування бюджету (з розрахунку чітко прописаний у договорі місячний платеж).

Де дають кредит із плаваючою процентною ставкою?

В Україні фінансові установи практично не надають кредити із плаваючою ставкою. Принаймні на системній основі. У тих умовах, у яких виявилася більшість українців, це практично завжди невигідно. Але такі установи таки зустрічаються. Наприклад, Банк Південний.

На відміну від деяких банків, мікрофінансові організації (МФО) взагалі ніколи не надають позики під плаваючий %. Онлайн кредит можна взяти лише під фіксовану ставку. Враховуючи всі обставини, даний варіант нехай і не такий вигідний, як у випадку з плаваючим %, але набагато надійніший.

Що робити, якщо відмовляють у кредиті з плаваючою ставкою?

Оскільки кредитування під плаваючу ставку не відрізняється надійністю і, до того ж, вкрай рідкісно зустрічається на українському фін. ринку, в якості альтернативи рекомендуємо звернути вашу увагу на такий формат отримання позики, як мікрокредитування.

Мікрокредит – це:

  • можливість оформити кредит на суму до 50 тис. грн. та строком до 12 місяців;
  • можливість подати онлайн заявку (на сайті МФО);
  • можливість взяти гроші в борг без перевірки платоспроможності та без урахування кредитної історії;
  • майже гарантія отримання позикових коштів.

Для оформлення мікропозики потрібно:

  • бути повнолітнім (особи що досягли 18 років) громадянином України;
  • мати український паспорт + ІПН;
  • мати картку банку-резидента української банківської системи.

Кредитна компанія FinX надає можливість оформити онлайн кредит з максимальною ймовірністю отримання грошей у борг. І на відміну від кредиторів, що надає позики під відсоток, що плаває, у нас можна продовжити термін дій кредиту.

Що таке плаваюча відсоткова ставка за кредитом?
До списку новин
Написати
в компанію
Напишіть нам, будемо раді відповісти на будь-які ваші питання

відміна
закрити
FinX
Ваші мрії - наші гроші.

Виберіть потрібну суму

Кількість платежів

Платіж по кредиту

грн

Плата за кредит*

Реальна процентна ставка складає від 2.882,00% річних до 648.844,00% річних розрахована з припущення, що позичальник своєчасно та в повному обсязі виконає умови кредитного договору.

грн
До сплати
грн
Дата повернення
Цей віджет не є кредитним калькулятором у розумінні постанови правління НБУ від 05.10.2021 №100 та відображає умови кредитних продуктів Мікрокредит та Споживчий. Повну інформацію про загальні умови кредитування дивись тут , персональні - в договорі.

Ми відправили на Ваш телефон смс з кодом підтвердження заявки

Дякуємо за відправлення заявки!

Ми розглянемо її якнайшвидше і зв'яжемося з вами

закрити
Вибачте, ми не можемо видати Вам кредит

Спробуйте звернутися пізніше.

закрити