0 800 753 000 ПН-СБ: 9:00-18:00
НД: вихідний
зв'язатися з нами
Надіслати лист

01.11.2024

Що таке проблемний кредит?

Кредитування може стати взаємовигідною угодою, але за умови, що позичальник здатний своєчасно вносити платежі і не допускати прострочок по кредиту. В іншому випадку клієнт переходить у статус проблемного (таких на банківському сленгу називають прострочниками). Ця ситуація має негативні наслідки для обох сторін. Борг позичальника накопичується. Крім того, він втрачає кредитний статус. А кредитору дістається черговий проблемний кредит, з яким треба щось робити.

Визначення поняття «проблемний кредит»

Кожна фінансова система визначає для себе даний термін. Як правило, проблемні кредити – це грошові позики, за якими позичальник має заборгованість через недотримання умов кредитного договору.

А саме:

  • невнесення щомісячних платежів у встановлений термін (отже, виникнення прострочок);
  • наявність багатомісячної заборгованості (коли клієнт ігнорує свої зобов'язання та накопичується борг);
  • небажання позичальника йти на компроміси (ігнорування телефонних дзвінків, відсутність реакції на ініціативи кредитора, спроби позбутися боргу обхідними шляхами тощо).

Враховуючи обстановку в країні та фінансове становище більшості наших співгромадян, проблемні кредити в Україні – аж ніяк не рідкість. Проте все це не скасовує відповідальності позичальника перед кредитором, так само як і права кредитної установи розраховувати на повернення заборгованості в рамках закону.

Що потрібно знати споживачеві?

Головне, що потрібно пам'ятати боржнику - ігнорувати проблему, що виникла, означає лише погіршити ситуацію. Тим більше що в умовах воєнного стану з боку держави прийнято низку рішень, що помітно полегшують життя боржника.

Мається на увазі постанова 2022 року про незастосування штрафних санкцій у разі виникнення прострочок за кредитом. А також заборона колекторським службам працювати з боржниками, які займаються волонтерською діяльністю, а також військовослужбовцями та тимчасово переміщеними особами.

І навіть з урахуванням вищезгаданих поблажок, слід розуміти, що проблемні кредити це не лише проблеми сторони, що кредитує. Позичальник повинен усвідомлювати, що борг все одно доведеться повертати повною мірою, а порушення кредитної дисципліни призведе до втрати статусу сумлінного платника (погіршення КІ).

Погасити самому чи звернутися до посередників?

Якщо у вас виникли прострочення за позикою і немає можливості вносити платежі у встановлений термін, можна задаватися питанням, як вирішити проблемний кредит. Варіантів тут не так уже й багато. Або обходитися власними силами, або звернутися за допомогою до сторонніх організацій.

До сторонніх організацій у цьому випадку належать все ті ж кредитуючі установи, якщо проблемний кредит не залишає інших варіантів, крім як оформити нову позику на погашення поточної заборгованості.

В цьому випадку нас цікавлять фінансові установи, які надають послугу рефінансування (перекредитування). Оскільки банки неохоче йдуть на такі угоди, здебільшого кредит для проблемних клієнтів надають мікрофінансові організації (МФО).

Якщо вам потрібні гроші для погашення поточної заборгованості, можна оформити онлайн кредит на картку банку. Більшість МФО гарантує кредит проблемним клієнтам на тих самих умовах, як і звичайним позичальникам. Успішно пройшовши верифікацію даних, можна отримати позику на суму до 50 тис. грн. терміном до 12 місяців.

На що впливають проблеми погашення?

На завершення хотілося б нагадати, що наслідки порушення кредитної дисципліни можуть бути набагато значнішими і далекосяжними, ніж пеня та штрафи. Погіршення кредитної історії значно знизить шанси взяти кредит у майбутньому, а також погано вплине на будь-які інші питання, що стосуються оренди, бізнесу тощо. У зв'язку з чим не варто допускати прострочення платежів і перетворювати звичайний борг на проблемний.

Що таке проблемний кредит?
До списку новин
Написати
в компанію
Напишіть нам, будемо раді відповісти на будь-які ваші питання

відміна
закрити
FinX
Ваші мрії - наші гроші.

Виберіть потрібну суму

Кількість платежів

Платіж по кредиту

грн

Плата за кредит*

Реальна процентна ставка складає від 2.882,00% річних до 648.844,00% річних розрахована з припущення, що позичальник своєчасно та в повному обсязі виконає умови кредитного договору.

грн
До сплати
грн
Дата повернення
Цей віджет не є кредитним калькулятором у розумінні постанови правління НБУ від 05.10.2021 №100 та відображає умови кредитних продуктів Мікрокредит та Споживчий. Повну інформацію про загальні умови кредитування дивись тут , персональні - в договорі.

Ми відправили на Ваш телефон смс з кодом підтвердження заявки

Дякуємо за відправлення заявки!

Ми розглянемо її якнайшвидше і зв'яжемося з вами

закрити
Вибачте, ми не можемо видати Вам кредит

Спробуйте звернутися пізніше.

закрити