Увійти Погашення
ONLINE

0 800 753 000 ПН-ПТ: 9:00-18:00; СБ-НД: вихідний

15.07.2021

Як дізнатися, які кредити на мене оформлені

Щоб поїздка за кордон не була зіпсована або відкладена на невизначений термін у зв'язку із порушенням кредитних зобов'язань перед фінансовими організаціями, важливо своєчасно погашати заборгованості, чітко контролювати поточний баланс. Ставлячи питання, як дізнатися які кредити на мене оформлені, не треба піддаватися паніці. З'ясувати стан кредитної історії можна декількома способами, у режимі онлайн або при особистому зверненні до відповідної служби. Розберемо детальніше, як це зробити.

Куди звернутись з питання заборгованості по кредиту: 3 способи, які працюють

Кожен із перерахованих нижче варіантів, дозволяє отримати актуальну інформацію по кількості, сумі кредиту, у яких фінансових організаціях є борги і так далі. Яким із них краще скористатися — вирішувати клієнтові. 

Замовити кредитну історію

Кредитна історія є загальною інформацією про всі кредити позичальника, умови надання позики, наявність штрафів або пені. Формує її бюро кредитних історій на основі отриманих даних від:

 • державних, комерційних банків; 
 • страхових, лізингових компаній; 
 • кредитних спілок; 
 • ломбардів; 
 • інших фінансових установ.  

Якщо ви не знаєте, де дізнатися заборгованість по кредиту в Україні, то варто врахувати, що на сьогодні діють такі бюро кредитних історій:

 • українське УБКІ; 
 • міжнародне МБКІ; 
 • перше всеукраїнське ПВБКІ; 
 • українське УКБ.

 У ЗУ №2704 - IV, стаття 13, пункт 3 сказано, що фізичні або юридичні особи — суб'єкти кредитних історій, можуть один раз на рік безкоштовно ознайомитися з актуальною інформацією від бюро кредитних історій. Надалі, суб'єкт може отримувати такі дані необмежену кількість разів, сплативши комісію у розмірі 50 грн. 

Інформація висилається на вказану адресу електронної пошти або кур'єром, поштою у друкарському виді (на вибір). 

В отриманому документі відображатиметься звіт: 

 • про погашені борги; 
 • розміри поточної заборгованості, умовах надання позики;
 • наявності, суми штрафів, пені по непогашених кредитах (якщо такі є);
 • про кредитний рейтинг.

Формування і рівень кредитного рейтингу безпосередньо залежать від того, наскільки сумлінно позичальник дотримувався умов договору (вносив регулярно щомісячні платежі, виходив на прострочення або ні). Якщо порушень немає, то рейтинг буде високим і при необхідності оформити новий кредит онлайн, не доведеться боятися відмови. 

Завантажуємо додаток на телефон

Щоб заощадити час і дізнатися, як подивитися свої борги по кредитах, не виходячи із будинку або без відвідування яких-небудь організацій, найпростіше завантажити додаток на смартфон із Google Play, на айфон з App Store. Це спеціальна розробка УБКІ. Користувач подає запит і йому приходить відповідь у вигляді короткого звіту. При цьому, не треба кожного разу вводити особисті дані для проходження ідентифікації.

 Щоб своєчасно дізнаватися про всі поточні зміни кредитної історії, можна підключити послугу "Статус Контроль". Вона дозволяє відстежувати: 

 • утворення прострочення по кредиту; 
 • відкриття нового кредиту; 
 • погашення простроченої заборгованості; 
 • щомісячний рівень кредитного рейтингу; 
 • чи був запит по кредитній історії якоюсь сторонньою фінансовою організацією;
 • закриття кредиту.

Усі зміни приходять на телефон у вигляді смс-повідомлень. Із метою захисту від шахраїв, доступна опція FREEZE. Вона сигналізує банкам, що клієнт тимчасово не збирається відкривати кредити. При необхідності отримати позику, цю опцію можна відключити у будь-який момент. 

Послуга смс-інформування коштуватиме 25 грн у місяць. При замовленні "СтатусКонтроль" на рік з усіма додатковими опціями, вартість складатиме 500 грн.

Залишаємо заявку у банку

Цей спосіб підійде для тих, хто не звик вирішувати питання, як дізнатися чи є кредит по паспорту, у режимі онлайн, а хоче особисто переконатися у відсутності або поточному стані заборгованості, відвідавши відділення українського банку. 

Важливо розуміти, що найбільші фінансові установи країни (Приватбанк, Ощадбанк, Альфа Банк та інші) не просто формують відомості для бюро кредитних історій, але і негласно самостійно складають білі списки — перелік неблагонадійних позичальників. 

 Дізнатися про поточний стан рахунків, наявність або відсутність кредиту, можна у співробітника банку. Менеджер роздруковує довідку, де буде вказано, що у клієнта є або немає заборгованості перед банком, із вказівкою суми, дати оформлення кредиту, діючої процентної ставки, залишкової суми до повного погашення. 

Така довідка знадобиться для: 

 • зняття заборони на виїзд із країни по будь-якій із причин (відпочинок, робота);
 • складання договору реструктуризації (за наявності проблемної заборгованості);
 • при судових розглядах із банком.

У Приватбанку реалізована можливість отримання такої довідки безкоштовно у режимі онлайн через інтернет-банкінг Приват24. При відвідуванні відділення, видача довідки буде платною — 100 грн 

Як дізнатись про заборгованість по кредиту маючи іпн та паспорт

 • Перевірити, чи є борги у банках та інших фінансових установах можна дистанційно. Для цього необхідно відправити документи поштою в УБКІ, із наданням завірених нотаріусом ксерокопій паспорта, ідентифікаційного коду і заповненої заяви. Якщо запит зроблений раз на рік — отримання звіту безкоштовне. 

 Для отримання безкоштовної паперової відповіді від МБКИ, доведеться їхати із документами в офіс бюро. Звіт буде готовий впродовж 2 днів. Усі копії документів мають бути обов'язково із підписом власника і завірені нотаріально.

У ПВБКІ для безкоштовної перевірки кредитної історії потрібно буде приїхати в офіс не лише із копіями, але й оригіналами документів. Якщо час важливіший за паперові відповіді, питання про те як дізнатися заборгованість по кредиту по іпн, швидко вирішується у режимі онлайн. Досить залишити заявку на сайті одного із бюро кредитних історій. Вартість послуги 50 грн. Але це набагато дешевше, ніж витрати на проїзд до офісу організації і час очікування у черзі. 

 Для систематичного отримання актуальних даних, можна зареєструватися в особистому кабінеті, сплатити тарифний план на рік або півроку.

Висновок

Перш ніж брати кредит, треба реально оцінити свої можливості його погашення, завжди контролювати поточний стан заборгованості і не забувати вносити щомісячні платежі. Якщо ж виникли проблеми з оформленням позики або виїздом за рубіж, є сумніви, що старий борг повністю погашений — краще швидше замовити свою кредитну історію будь-яким зручним способом: через сайт, інтернет-банкінг, мобільний додаток або, відправивши документи поштою. Знання поточної ситуації дозволить уникнути проблемних ситуацій, застосування штрафних санкцій, дасть можливість підтримувати кредитний рейтинг на належному рівні.

Як дізнатися, які кредити на мене оформлені
До списку новин
Написати
в компанію
Напишіть нам, будемо раді відповісти на будь-які ваші питання

відміна
закрити
FinX
Ваші мрії - наші гроші.

Виберіть потрібну суму

Кількість платежів

Платіж по кредиту

грн

Плата за кредит*

Реальна процентна ставка складає від 2.882,00% річних до 648.844,00% річних розрахована з припущення, що позичальник своєчасно та в повному обсязі виконає умови кредитного договору.

грн
До сплати
грн
Дата повернення
Цей віджет не є кредитним калькулятором у розумінні постанови правління НБУ від 05.10.2021 №100 та відображає умови кредитних продуктів Мікрокредит та Споживчий. Повну інформацію про загальні умови кредитування дивись тут , персональні - в договорі.

Ми відправили на Ваш телефон смс з кодом підтвердження заявки

Дякуємо за відправлення заявки!

Ми розглянемо її якнайшвидше і зв'яжемося з вами

закрити
Вибачте, ми не можемо видати Вам кредит

Спробуйте звернутися пізніше.

закрити