0 800 753 000 ПН-СБ: 9:00-18:00
НД: вихідний
зв'язатися з нами
Надіслати лист

20.03.2025

Що робити, якщо втратив банківську картку?

Банківська карта – особиста власність її власника, використовувана для безготівкових розрахунків та зберігання коштів. На розрахунковому рахунку можуть бути всі ваші гроші або частина заощаджень, туди регулярно надходить зарплата/пенсія та інші грошові перекази. Кредитка – ще більша цінність, адже її втрата може коштувати як грошей, а й репутації. Що робити, якщо втратив банківську картку? Головне – не панікувати та діяти максимально швидко.

Блокування картки

Втрата банківської картки – це, звісно, ​​погано. Але не трагічно. Небезпечна не така втрата самого платіжного інструменту (його нескладно перевипустити з переказом грошей на новий р/р). Головне – встигнути це зробити доти, доки картка не потрапила до чужих рук. Інакше ви ризикуєте втратити свої заощадження.

Тому першочерговою відповіддю на питання, що робити, якщо втратив карту, стане її термінове блокування. Якщо ви виявили, що пластику немає, слід терміново зв'язатися з банком-емітентом (який випустив платіжний інструмент) з проханням заблокувати будь-які операції з р/р.

Що для цього потрібно зробити:

  • зателефонувати на гарячу лінію/прийти до найближчого відділення банку та повідомити оператора/фахівця про те, що сталося (у розмові вказати ПІБ, якщо потрібно – паспорт, телефон, а також реквізити картки – необов'язково, але бажано з метою точно ідентифікувати номер, якщо у вас кілька р/р у цьому банку);
  • якщо можливості зателефонувати/прийти у відділення немає, у більшості випадків можна заблокувати р/р самостійно – скористатися відповідним інструментарієм через інтернет-банкінг або у додатку.

Тут дуже важливо зробити все максимально швидко. Якщо карту втрачено, це зовсім не означає, що вона неодмінно потрапила до рук шахраїв. Але ризикувати не можна, тому блокування – завдання №1 у цій ситуації.

Переконатись, що немає несанкціонованих операцій

Під першим враженням від того, що трапилося, багато хто автоматично задається питанням, як знайти свою банківську картку, як її повернути, де могли втратити і т.д. Зауважимо, що пошуки варто відкласти. Насамперед – блокування, далі – перевірка рухів по карті та аналіз ситуації.

Для початку слід переконатися, що картка у зоні вашого контролю. Насамперед перевірити, чи працює вхід (аккаунт) до клієнт-банку по даному пластиковому носію. Якщо так, значить все в порядку і можна спокійно подивитися, чи не було транзакцій (переказів, переведення в готівку) за останній час (після втрати).

Як перевірити рух коштів на карті?

Подивитися, чи були транзакції за розрахунковим рахунком з моменту втрати, можна тими самими способами, що у разі блокування – попросити співробітника банку у відділенні (якщо були, він 100% сам повідомить вас) або самостійно через банкінг чи додаток. У клієнт-банк це зробити простіше простого – рух за рахунками сьогодні здатні подивитися навіть пенсіонери, тому не зупинятимемося на цьому питанні.

Замовити перевипуск картки

Розібравшись із питаннями безпеки та переконавшись, що кошти під контролем банку, власник картки може оформити перевипуск платіжного інструменту. Перевипустити картку можна і онлайн, але в подібній ситуації ми рекомендували б оформити перевипуск у відділенні банку.

Особливості онлайн перевипуску банківської картки

Якщо ви не можете чекати і картка потрібна терміново, можна скористатися онлайн послугою перевипуску. Більшість українських банків надають весь необхідний інструментарій для відкриття віртуальної картки (миттєво створюється новий розрахунковий рахунок, яким можна скористатися відразу після відкриття).

Після створення віртуальної картки пластиковий носій можна замовити окремо (трохи пізніше забрати у відділенні банку або оформити доставку за адресою), після чого можна буде знімати гроші з банкомату та оплачувати покупки в магазині, як і раніше.

Чи можна знайти чи відновити свою банківську картку?

Як знайти кредитну картку (або будь-яку іншу)? Тут все залежить від того, наскільки давно ви виявили втрату і чи пам'ятаєте взагалі, де могли залишити платіжний засіб. Найчастіше картки залишають у банкоматах через неуважність (90% випадків). Як знайти банківську картку, якщо втратив і пам'ятаєш, де саме це сталося? Слід повернутися на місце та перевірити, а раптом вона все ще там чи порядні люди передали її адміністрації, якщо банкомат знаходиться всередині чи зовні якогось закладу.

Що робити, якщо всі гроші були на втраченій карті?

Найгірший сценарій, це коли карту вкрали або вона була втрачена, після чого в ході перевірки за транзакціями ви виявили, що «небайдужі люди», які нею заволоділи, вже скористалися вашими коштами в особистих цілях.

В такому випадку робимо такі кроки:

  • звертаємося у відділення банку із заявою та проханням надати всю необхідну інформацію щодо транзакцій та контрагентів (у тому числі звернутися до служби безпеки банку, яка може надати результати відеозйомки у банкоматів);
  • звертаємося до поліції із заявою про матеріальне розкрадання та несанкціоноване використання персональних даних, якщо таке було виявлено (більше інформації у відповідній статті).

Як правило, повернути таким чином втрачені кошти важко. І довго. Якщо через втрату заощаджень вам терміново необхідно компенсувати цю втрату, можна оформити швидкий онлайн кредит, подавши заявку прямо на нашому сайті.

Що робити, якщо втратив банківську картку?
До списку новин
Написати
в компанію
Напишіть нам, будемо раді відповісти на будь-які ваші питання

відміна
закрити
FinX
Ваші мрії - наші гроші.

Виберіть потрібну суму

Кількість платежів

Платіж по кредиту

грн

Плата за кредит*

Реальна процентна ставка складає від 3 884% річних до 53 711% річних розрахована з припущення, що позичальник своєчасно та в повному обсязі виконає умови кредитного договору.

грн
До сплати
грн
Дата повернення
Цей віджет не є кредитним калькулятором у розумінні постанови правління НБУ від 05.10.2021 №100 та відображає умови кредитних продуктів Мікрокредит та Споживчий. Повну інформацію про загальні умови кредитування дивись тут , персональні - в договорі.

Ми відправили на Ваш телефон смс з кодом підтвердження заявки

Дякуємо за відправлення заявки!

Ми розглянемо її якнайшвидше і зв'яжемося з вами

закрити
Вибачте, ми не можемо видати Вам кредит

Спробуйте звернутися пізніше.

закрити